Súkromná základná umelecká škola KUDLOVSKÁ

Súkromná základná umelecká škola Kudlovská 11 ako samostatný subjekt funguje v Humennom od školského roku 2016 – 17. Zriaďovateľom školy je PaedDr. Miroslav Kerekanič. Škola sídli v priestoroch ZŠ Kudlovská 11. Pracovný kolektív je zložený z pedagógov s  bohatými pedagogickými skúsenosťami. Niektorí pedagógovia dlhodobo pôsobili v profesionálnych umeleckých telesách a teraz svoje umelecké skúsenosti odovzdávajú svojim žiakom.

Tanečný odbor:

Je našim najpočetnejším odborom, v ktorom prebieha kolektívne vyučovanie klasického, ľudového a moderného tanca. Doménou  práce skúsených tanečných pedagógov je profesionalita, dôslednosť a precíznosť na jednej strane a individuálny prístup a záujem o všestranný rozvoj žiaka na strane druhej. Okrem učebných osnov majú možnosť naši žiaci účinkovať v DFS Chemloňáčik a tí dospelejší vo FS Chemlon, ktorý je významným folklórnym kolektívom, nielen v našom regióne, ale na početných zahraničných zájazdoch i reprezentantom Slovenska.

Hudobný odbor:

Tento odbor navštevujú žiaci, ktorí  majú záujem učiť sa a zdokonaľovať v hre na husliach, klavíri, akordeóne, kontrabase, gitare, flaute, cimbale, klarinete a keyboarde. Okrem inštrumentálnej hry je súčasťou hudobného odboru aj spev a hudobná náuka.  Javiskové skúsenosti môžu  žiaci nadobudnúť účinkovaním v detskej ľudovej hudbe, v dievčenskej speváckej skupine Bosoročky a mladšie žiačky v detskej speváckej skupine Bosorčatá.

Výtvarný odbor:

V tomto odbore sa venujeme deťom s nadaním  a vzťahom k výtvarnému umeniu. Edukačný proces je zameraný na rozvíjanie vedomostí a zručnosti  žiakov vo výtvarných disciplínach ( kresba, maľba, grafika, plošné a priestorové techniky).  Je pre nás veľmi dôležité, akým spôsobom sa naši žiaci chcú vo výtvarnom umení uplatniť v budúcnosti. Od tejto skutočnosti sa odvíja aj  individuálny prístup, ktorý je  v našej SZUŠ samozrejmosťou.

• Súkromná základná umelecká škola Kudlovská
    Kudlovská 11, 066 01 Humenné